Jak odzyskać prawo jazdy?


DROGA POWROTNA DO PRAWA JAZDY JEST PROSTSZA,
NIŻ MOGŁOBY SIĘ WYDAWAĆ.

Jeżeli zatrzymano Ci prawo jazdy za prowadzenie po alkoholu, to poniższy poradnik jest dla Ciebie. W kilku krokach przedstawimy Ci co należy zrobić, aby dokument do Ciebie wrócił.

01

Krok pierwszy - czy już możesz?

Upewnij się, że już czas. Możliwość warunkowego przywrócenia uprawnień dotyczy osób, których kara nałożona przez sąd jeszcze trwa, ale są już w jej drugiej połowie. Czyli dla osób, którym zatrzymano prawo jazdy na 10 lat, możliwość warunkowego przywrócenia uprawnień przychodzi po 60. miesiącu kary. Dla osoby z 3-letnim wyrokiem Sądu ta możliwość jest już po 18. miesiącu kary - zawsze połowa. Dla osób z dożywotnim zakazem - po 10 latach.
02

Już mogę. Co dalej?

Złóż wniosek o warunkowe przywrócenie uprawnień do Sądu, który nałożył na Ciebie karę. Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej - skontaktuj się z naszym adwokatem, który poprowadzi Cię poprzez cały proces. Na podstawie Ustawy sąd wydaje zgodę. Wtedy (jeżeli minął minimum rok od zatrzymania uprawnień) zapisujesz się ponownie na egzamin (ale już bez kursu). W oczekiwaniu na dokument dzwonisz do nas i ....
03

Czas przygotować Twoje auto!

... i czekając na dokument - umawiaj się na montaż AUTOWATCHa. Znajdź swojego DEALERa, poinformuj, że chcesz zamontować blokadę. Wybierz, czy interesuje Cię zakup czy dzierżawa urządzenia. Jeżeli wszystko pójdzie sprawnie, Twoje auto będzie gotowe dla Ciebie w 2 dni od umówienia się z dealerem. Wracając do domu odwiedź Stację Kontroli Pojazdów na dodatkowe Badanie Techniczne (koszt 50 zł). Co więcej?
04

To po prostu powrót.

... do tego wszystkiego, co Cię zatrzymywało przez nałożony wyrok. Praca lub wakacje z rodziną. Lub zakupy - samochodem zawsze wygodniej. Każdy za popełnione wykroczenie zasługuje na karę - ta uczy najlepiej. Natomiast uważamy, że prewencyjne badanie przed wyruszeniem w trasę to dobry sposób na odbycie drugiej jej połowy. Szerokiej drogi!

To już wszystko

Możesz znów wrócić na drogę

Te kilka powyższych kroków to wszystko, co należy wykonać, aby mimo wyroku - znów być kierowcą.

TOP KLIKNIJ I DZWOŃ